Projekt "Rozwijamy usługi społeczne w Gminie Kawęczyn"
W dniu 29 maja 2026 roku została podpisana umowa o dofinansowanie nr FEWP.10.01-IZ.00-0006/25-00 przez Gminę Kawęczyn z Zarządem Województwa Wielkopolskiego na realizację projektu „Rozwijamy usługi społeczne w Gminie Kawęczyn” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 współfinansowanego z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.
Łączna wartość projektu wynosi 2.038.431,36 zł, w tym dofinansowanie: 1.755.231,36 zł i wkład własny 283.200,00 zł.
Projekt będzie realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kawęczynie w okresie od 01.07.2026r. – 31.08.2028r.
Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności usług społecznych dla 98 osób potrzebujących wsparcia w chorobie, kryzysie, w codziennym funkcjonowaniu w tym 43 osoby z niepełnosprawnościami, w tym poprzez utworzenie Klubu Aktywnego Seniora dla 30 osób w wieku powyżej 60 r. życia.
W ramach projektu m.in.: zostanie utworzony Klub aktywnego seniora i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, będą realizowane specjalistyczne usługi opiekuńcze, będzie zatrudniony Asystent Osoby z Niepełnosprawnością.
#FunduszeUE