Logo Gminy Kawęczyn
Powróć do: Aktualności

Zaproszenie na warsztaty - ślad węglowy

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie zaprasza na warsztaty poświęcone praktycznym przykładom obliczania śladu węglowego.

Zgodnie z unijnymi wytycznymi, z każdym rokiem zwiększa się liczba firm objętych obowiązkiem raportowania śladu węglowego. Coraz częściej mówi się także o tym, dlaczego warto obliczać ślad węglowy i jakie korzyści przynosi to organizacji.

Mówiąc o śladzie węglowym mamy na myśli sumę emisji gazów cieplarnianych, wytworzonych w sposób bezpośredni lub pośredni przez daną organizację (np. przedsiębiorstwo), produkt, wydarzenie lub osobę. 

Spotkanie odbędzie się w piątek -  7 czerwca 2024 r. w godzinach 10:00 - 14:00 w siedzibie Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie - ul. Zakładowa 4, sala 319, III p.

Ekspert pomoże określić granice organizacyjne i zakres emisji, następnie przeprowadzi przez mapowanie i organizacje zbierania danych. Kolejnym etapem będzie obliczanie śladu węglowego oraz wygenerowanie raportu z procesu wyliczania śladu węglowego.

Program spotkania - Kliknij Tutaj 

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego - Kliknij Tutaj 

Podczas warsztatów praca odbywać się będzie na własnych laptopach. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy!

Źródło: Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie.