niedziela, 04 czerwca 2023r. Imienieny Karola i Franciszka
pl en de
Gmina z wielkimi perspektywami

INVEST IN KAWĘCZYN

Strona główna separator separator Dlaczego warto tu inwestować

Dlaczego warto tu inwestować

DLACZEGO GMINA KAWĘCZYN?

Wielkopolska i gmina Kawęczyn– jest jednym z najatrakcyjniejszych inwestycyjnych regionów kraju. Z uwagi na stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi biznesu często jest wybierany jako miejsce lokalizacji inwestycji przez przedsiębiorców z całego świata – zarówno tych o globalnym zasięgu działania, jak też przez tych, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą, poszukując odpowiedniego miejsca na ulokowanie swoich środków. Głównymi atutami regionu są:

Lokalizacja

  • położenie w centrum Europy w pobliżu granicy z Republiką Federalną Niemiec i Republiką Czeską
  • doskonały dojazd m.in. do Berlina (380 km) i Warszawy (240 km)
  • rozbudowana sieć połączeń drogowych.
  • nowoczesne Port Lotniczy w Łodzi i Poznaniu

DLACZEGO POLSKA?

Inwestycja w Polsce

Polska jest doskonałym miejscem dla ulokowania nowej inwestycji. Jako jeden z niewielu krajów europejskich oparła się kryzysowi ostatnich lat.
Dzięki temu Polska oferuje niespotykaną w regionie stabilizację ekonomiczną i przyjazne warunki dla rozpoczęcia i pomyślnego prowadzenia działalności gospodarczej – również w ramach bezpośrednich inwestycji zagranicznych.
Inwestorom oferuje się szeroki zakres wsparcia ze strony Państwa, obejmujący m.in. możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w ramach specjalnych strefach ekonomicznych oraz program grantów rządowych.
Coraz więcej inwestorów zagranicznych decyduje się na lokowanie swoich środków w Polsce, znajdując tutaj zaufanych partnerów i atmosferę sprzyjającą rozwojowi biznesu.

Strategiczne położenie i komunikacja

Polska leży w środkowej części Europy, granicząc z Niemcami, Republiką Czeską, Słowacją, Białorusią, Litwą i Rosją. Północną granicę kraju wyznacza Morze Bałtyckie.
Ilość portów lotniczych (m.in. Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków, Katowice) zapewnia sprawną komunikację lokalną (ze wschodem i zachodem Europy) oraz globalną (doskonały dostęp do światowych centrów biznesu takich jak Dubaj, Nowy Jork, Singapur).
Dzięki temu jest to doskonałe miejsce dla przedsiębiorcy poszukującego przyjaznej lokalizacji, oferującej możliwości szybkiego przemieszczania się w zależności od potrzeb biznesowych i terenu działania partnerów i kontrahentów.

Kapitał ludzki

Siłą Polski są jej mieszkańcy, których obecnie jest ok 38,5 mln. Ok. 50 % z nich stanowią ludzie do 35 roku życia. W Polsce nie brakuje wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Ponadto, znaczna część populacji to absolwenci wyższych uczelni (obecnie w studiuje ok 1,8 mln ludzi) – wysokiej klasy specjaliści władający biegle językami obcymi.
Polskich pracowników cechuje wysoki poziom kwalifikacji i niespotykane otwarcie na innowacyjne rozwiązania.

Inwestycje 2019

POZYSKANO NA INWESTYCJE 779 797,18 zł WARTOŚC INWESTYCJI 3 499 987,10 zł
Zobacz mapę inwestycji

Nagrody

Partnerzy

Urząd Gminy w Kawęczynie

Lokalizacja Kawęczyn 48
62-704 Kawęczyn
Godziny urzędowania PON-PT: 7.30 - 15.30
Telefon i faks tel. (+48) 63 288 59 10
faks (+48) 63 288 59 40
Adres email ugkaweczyn@kaweczyn.pl