wtorek, 21 września 2021r. Imienieny Hipolita i Mateusza

Strona główna separator separator separator separator separator separator 11 lutego 2006 r. - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE OSP W TOKARACH

11 lutego 2006 r. - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE OSP W TOKARACH

WALNE ZEBRANIE

W dniu 11 lutego 2006 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Tokarach. Otwarcia zebrania dokonał Prezes Zarządu Dariusz Ikrzak witając przybyłych gości i członków jednostki. W zebraniu uczestniczyli: Wicestarosta Turecki Krzysztof Kolenda będący jednocześnie członkiem czynnym tej jednostki, przedstawiciele Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie - Prezes Zenon Tomczyk, Sekretarz i Skarbnik Bożena Gruszczyńska i Członek Prezydium ks. Antoni Janicki (Kapelan Straży Pożarnych Powiatu Tureckiego), a z ramienia Samorządu Gminy Zastępca Wójta Gminy Kawęczyn Henryk Binkowski. Zebraniu przewodniczyli: w pierwszej części Krzysztof Kolenda, a następnie Zygmunt Tomczak, protokołowała Bożena Gruszczyńska, a Komisję Uchwał i Wniosków tworzyli: Przewodniczący Tomasz Musiałowski oraz członkowie Dariusz Piątkowski i Zygmunt Tomczak. Sprawozdanie z działalności i finansowe oraz plan działalności i budżetu przedstawił Prezes Zarządu Dariusz Ikrzak, a sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej jej Sekretarz Julian Jakubasz. Po przedstawionych sprawozdaniach i planach Walne Zebranie w głosowaniu jawnym udzieliło jednogłośnie absolutorium Zarządowi za okres sprawozdawczy. Następnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie Zenon Tomczyk przedstawił działalność Zarządu w minionym roku i kadencji, przedstawił zamierzenia i budżet na rok 2006 oraz omówił sprawy proceduralne związane z wyborami Zarządu OSP, Komisji Rewizyjnej OSP i Przedstawicieli do Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie na kadencję 2006-2011, a także Delegatów na IX Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie. Przekazał również podziękowania za pracę w minionej kadencji wręczając stosowny list na ręce Prezesa Zarządu Dariusza Ikrzaka. Po tym wystąpieniu nastąpiły wybory władz w głosowaniu jawnym, a ich końcowe wyniki przedstawiają się następująco:

ZARZĄD OSP

3. Tomasz Musiałowski  -  Zastępca Naczelnika
4. Andrzej Krotowski  -  Sekretarz
5. Henryk Kaźmierczak  -  Kierownik Orkiestry Dętej

W wystąpieniach głos zabrali: Zastępca Wójta Gminy Kawęczyn Henryk Binkowski i Kapelan Straży Pożarnych Powiatu Tureckiego ks. Antoni Janicki. Na zakończenie Walne Zebranie przyjęło jednogłośnie uchwały przedstawione przez Komisję Uchwał i Wniosków.