wtorek, 21 września 2021r. Imienieny Hipolita i Mateusza

Strona główna separator separator separator separator separator separator 25 lutego 2006 r. - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE OSP W KOWALACH PAŃSKICH

WALNE ZEBRANIE

W dniu 25 lutego 2006 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalach Pańskich. Było to już ostatnie zebranie, kończące kampanię sprawozdawczo-wyborczą w jednostkach OSP na terenie gminy Kawęczyn. Zebranie otworzył witając zebranych Prezes Sylwester Górnicki. Z ramienia Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie Walne Zebranie obsługiwali: Prezes Zenon Tomczyk, Komendant Gminny Stanisław Urbaniak, Członek Prezydium ks. Antoni Janicki (Kapelan Straży Pożarnych Powiatu Tureckiego) i Członek Prezydium Jan Adamczyk. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Wicestarosta Turecki Krzysztof Kolenda, asp.sztab. Mirosław Ratyński z Komendy Powiatowej PSP w Turku, Przewodniczący Rady Gminy Kawęczyn Edward Michalak, Kierownik Przedstawicielstwa TUiR "WARTA" SA w Turku Edward Krawczyk, Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalach Pańskich Magdalena Wiatrowska, Radni Rady Powiatu Tureckiego i Rady Gminy Kawęczyn z terenu działania jednostki, Przewodnicząca Rady Rodziców oraz sołtysi. Przewodniczącym Walnego Zebrania był Tadeusz Krupiński, protokołował Jan Gibasiewicz, a skład Komisji Uchwał i Wniosków stanowili: Przewodniczący Ryszard Bartosik oraz Członkowie Edmund Jacek i Józef Ochocki. Sprawozdania i plany przedstawili: sprawozdanie z działalności - Prezes Sylwester Górnicki, sprawozdanie finansowe - Skarbnik Zenon Glapiński, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej - Przewodniczący Tadeusz Gośliński, plan działalności - Sekretarz Tadeusz Krupiński i plan finansowy - Skarbnik Zenon Glapiński. Po przedstawionych sprawozdaniach i planach oraz krótkiej dyskusji Walne Zebranie na wniosek Komisji Rewizyjnej udzieliło jednogłośnie w głosowaniu jawnym absolutorium ustępującemu Zarządowi. Następnie po krótkim wprowadzeniu przez Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie Zenona Tomczyka odbyły się w głosowaniu jawnym wybory Zarządu OSP, Komisji Rewizyjnej OSP i Przedstawicieli do Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie na kadencję 2006-2011 oraz Delegatów na IX Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie, których składy przedstawiają się następująco:

ZARZĄD OSP

5. Tadeusz Krupiński  -  Sekretarz
6. Zenon Glapiński  -  Skarbnik
7. Franciszek Górnicki  - Gospodarz

Zebranie zakończyło przyjęcie uchwał przez Walne Zebranie i wystąpienia zaproszonych gości.