poniedziałek, 27 września 2021r. Imienieny Kosmy i Damiana

Strona główna separator separator separator separator separator separator 7-9 września 2012 r. - OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY SPORTOWO-POŻRNICZE CTIF BIAŁA PODLASKA '2012

Tydzień po Ogólnopolskich Zawodach MDP odbyły się tej samej rangi zmagania dorosłych strażaków. Miało to miejsce na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym AWF. Drużyny męska i żeńska wyjechały do Białej Podlaskiej w piątek o godzinie 5 rano i wróciły w niedzielę w godzinach popołudniowych. Pierwszego dnia odbywały się treningi na sprzęcie, który teoretycznie miał być sprzętem, na którym będzie start. W sobotę starty rozpoczęły drużyny kobiece. Nasze dziewczyny były 16, przedostatnie w kolejności. Panie uzyskały bardzo dobre czasy, niestety 5 punktów karnych uplasowało je na drugim miejscu, dało to jednak wiele radości ponieważ drugie miejsce było także pozycją kwalifikacyjną na Olimpiadę we Francji w 2013 r. Zanim rozpoczęły się starty męskich drużyn okazało się, że drużyna KDP Lądek złożyła protest i dostała możliwość drugiego startu, w którym uzyskała czas dający jej miejsce pierwsze. Spowodowało to spadek naszej drużyny na miejsce trzecie i pozbawiło dziewczyny możliwości reprezentowania Polski we Francji. Mężczyźni również mieli chwilę wątpliwości ponieważ startowali zaraz po drużynie, która broniła tytułu Mistrza Polski. Było widać jak bardzo wyrównany jest poziom tych dwóch ekip ponieważ Głuchowiacy wygrali o zaledwie 0,19 sekundy. Podsumowując: chłopaki zajęli miejsce 1, a kobiety 3. Wynik ten jest powtórzeniem osiągnięć zdobytych przed tygodniem przez MDP, gdzie dziewczęta zajęły miejsce trzecie, a chłopcy pierwsze. W godzinach wieczornych miało miejsce zakończenie i dekoracja. Drużyny otrzymały medale i puchary oraz nagrody pieniężne, męska drużyna otrzymała dodatkowo ponton. W niedzielę po powrocie do Głuchowa strażaków powitali: ks. Kapelan Antoni Janicki, ks. Proboszcz Dariusz Horbiński, Wójt Gminy Jan Nowak, Komendant Gminny Stanisław Urbaniak, Prezes OSP Skarżyn Jan Adamczyk oraz mieszkańcy. Wszyscy bawili się przy wspólnym ognisku. Panom życzymy powodzenia na Olimpiadzie.
Składy osobowe drużyn:
KDP
Sylwia Pawlak, Katarzyna Kasprzak, Justyna Kowalczyk, Marta Filipiak, Marta Królak, Joanna Zubrzak, Danuta Walaszczyk, Izabela Pacześna, Anna Jeżykowska.
OSP
Sebastian Kwinciak, Arkadiusz Sukienniczak, Adrian Kwinciak, Mateusz Dewicki, Jarosław Pasik, Piotr Pasik, Przemysław Kurzawa, Krzysztof Walaszczyk, Damian Gidelski, Mariusz Wypych.

Autor tekstu - Joanna Zubrzak

Organizatorami zawodów  byli: Zarząd Główny ZOSP RP i Komenda Główna PSP, a gospodarzami - Prezydent Miasta Biała Podlaska, Starosta Bialski i Komenda Miejska PSP w Białej Podlaskiej. W zawodach, które zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza, brały udział  62 drużyny: 31 OSP, 23 KDP i 8 ZSP.
Kolejność czołowych miejsc w klasyfikacji generalnej:
Kobiece Drużyny Pożarnicze  klasa A
1. Lądek III  woj. wielkopolskie