poniedziałek, 27 września 2021r. Imienieny Kosmy i Damiana

Strona główna separator separator separator separator separator separator 6 marca 2010 r. - XII ELIMINACJE POWIATOWE OTWP GALEW '2010

6 marca 2010 r. - XII ELIMINACJE POWIATOWE OTWP GALEW '2010

W dniu 6 marca 2010 roku w Szkole Podstawowej w Galewie odbyły się XII powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". Turniej ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat ochrony przeciwpożarowej, ochrony ludności, ekologii i ratownictwa, w szczególności postępowania na wypadek pożaru, a także wiedzy dotyczącej organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W turnieju wzięło udział 38 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalych. Gminę Kawęczyn reprezentowali: Jakub Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Kawęczynie i Piotr Łakomy ze Szkoły Podstawowej w Skarżynie oraz Dorota Urbaniak i Kinga Grzybowska z Zespołu Szkół w Kowalach Pańskich wraz ze swoimi opiekunkami – Mirosławą Piekarską ze Szkoły Podstawowej w Kawęczynie i Anną Wodzińska z Gimnazjum w Kowalach Pańskich. Oddział Gminny ZOSP RP w Kawęczynie reprezentowała Kamila Walczak – członek Komisji ds. Młodzieży przy ZOG ZOSP RP  w Kawęczynie. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Arkadiusz Janaszkiewicz – przewodniczący, Marcin Dzieran – sekretarz oraz członkowie Mirosław Sekura, Jan Bartosik, Henryk Świętochowski, Zbigniew Gradecki. Turniej składał się z dwóch etapów – pierwszy pisemny test dla wszystkich zawodników (45 pytań testowych oraz 5 pytań opisowych). Do drugiego etapu zakwalifikowało się po pięciu zawodników z grupy pierwszej i drugiej oraz czterech z grupy szkół ponadgimnazjalnych.
W wyniku rozgrywek finałowych  kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
1. Ksymena Krawczyk - Szkoła Podstawowa w Kaczkach Średnich 37 pkt
2. Patryk Przybył - Szkoła Podstawowa w Kotwasicach 36 pkt
3. Mateusz Pieśkiewicz - Szkoła Podstawowa nr l w Turku 35 pkt
4. Milena Marciniak - Szkoła Podstawowa w Tamowej 34 pkt
5. Bartosz Jaskuła - Szkoła Podstawowa Koźmin filia Krwony 33 pkt
II grupa wiekowa (gimnazja)
1.Ewelina Wojtkowiak - Gimnazjum w Malanowie 44 pkt
2. Błażej Walkowski - Gimnazjum w Brudzewie 43 pkt
3. Mateusz Kubiak - Gimnazjum nr l w Turku 42 pkt
4. Karina Druszcz - Gimnazjum w Grzymiszewie 39 pkt
5. Daria Wągiel - Gimnazjum w Malanowie 38 pkt
III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)
1. Agnieszka Szafarz - ZSO w Turku 42 pkt
2. Marcin Bartosik - ZSO w Turku 40 pkt  (z Kowali Pańskich)
3. Jarosław Kamiński - ZSO w Turku 36 pkt
4. Mateusz Bartosik - ZSO w Turku 33 pkt (z Kowali Pańskich)
Do eliminacji szczebla wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsce w każdej grupie wiekowej i to oni będą reprezentować powiat turecki.
Nagrody rzeczowe oraz dyplomy wszystkim uczestnikom eliminacji wręczyli: Krzysztof Kolenda –Wicestarosta Powiatu Tureckiego, Cezary Krasowski – Wójt Gminy Brudzew oraz Zbigniew Gradecki – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Turku. Opiekunom także podziękowano za poświęcenie i trud włożony w przygotowanie uczestników, wręczając pamiątkowe dyplomy.