poniedziałek, 27 września 2021r. Imienieny Kosmy i Damiana

Strona główna separator separator separator separator separator separator 6 czerwca 2010 r. - XII POWIATOWY PRZEGLĄD ORKIESTR DĘTYCH OSP TULISZKÓW '2010

6 czerwca 2010 r. - XII POWIATOWY PRZEGLĄD ORKIESTR DĘTYCH OSP TULISZKÓW '2010

Zwyciężyła Orkiestra z Tokar

W niedzielne popołudnie 6 czerwca 2010 roku w Tuliszkowie odbył się XII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych i był połączony z obchodami Dnia Tuliszkowa. W przeglądzie brało udział sześć orkiestr: z Brudzewa, Dobrej-Żeronic, Przykony, Tokar, Turku i Władysławowa. Przegląd rozpoczął się musztrą paradną na przykościelnym parkingu, a następnie przemaszerowano ulicami Tuliszkowa do amfiteatru. Podczas przemarszu orkiestry prezentowały się w muzyce marszowej, a następnie już na placu gimnazjalnym wykonały utwory muzyczne. Występy orkiestr oceniała komisja w składzie: Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie Krzysztof Pydyński, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Turku Zbigniew Gradecki i instruktor muzyki Gminno-Miejskiego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie Jarosław Durkiewicz. Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Tokar została uznana za najlepszą. Wszystkie orkiestry otrzymały nagrody finansowe, puchary, dyplomy i upominki, które wręczyli: Poseł na Sejm RP Irena Tomaszak-Zesiuk, Przewodniczący Rady Miejskiej Tuliszkowa Piotr Hryniuk i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Turku Zbigniew Gradecki.