poniedziałek, 27 września 2021r. Imienieny Kosmy i Damiana

Strona główna separator separator separator separator separator separator 31 sierpnia - 2 września 2012 r. - XIII OGÓNOPOLSKIE ZAWODY MDP-CTIF OPOLE '2012

Ponowny sukces MDP z Gminy Kawęczyn

W dniach 31.08 - 2.09.2012 r. dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze z Gminy Kawęczyn walczyły o tytuł mistrza polski. Zawody odbyły się w Opolu na pięknym stadionie olimpijczyków. Dziewczęca ekipa MDP Żdżary i chłopięca MDP Głuchów spędziły w Opolu trzy dni, pierwszy poświęcony był zakwaterowaniu, złożeniu kwiatów pod pomnikiem Powstańców Opolskich, a na koniec wizycie w amfiteatrze opolskim i wysłuchaniu koncertu zespołu „Raz, Dwa, Trzy”. Drugiego dnia odbywały się starty. Pierwszy start MDP Głuchów wypadł fenomenalnie, chłopcy pokonali rywali i uplasowali się na pierwszym miejscu. MDP Żdżary uzyskały czasy, które również pozwoliłyby zająć pierwsze miejsce niestety 10 punktów karnych, które otrzymały spowodowały spadek dziewcząt poza podium. Na szczęście młodzież miała szanse poprawić swoje wyniki w drugich startach, które odbyły się po południu. Chłopcom udało się utrzymać się na pierwszym miejscu, dziewczyny natomiast po zaciętej walce uzyskały czas plasujący je na trzeciej pozycji. Wieczorem drużyny przedstawiały prezentacje swoich województw, po czym odbyła się dyskoteka, której celem była integracja. Msza święta rozpoczęła uroczystości dnia trzeciego, następnie wszystkie drużyny udały się po raz kolejny na stadion gdzie oficjalnie ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Nowi mistrzowie Polski i zdobywczynie III miejsca stojąc na podium wysłuchali słynnego przeboju „we are the chapions”, który jeszcze bardziej akcentował wyjątkowość i rangę zdobytego tytułu. Zawodnicy tak jak ich trenerzy po miesiącach ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniach nie kryli wzruszenia i zadowolenia z osiągniętych wyników. Chłopcy z MDP Głuchów będą reprezentowali Polskę na Olimpiadzie Strażackiej, która odbędzie się w przyszłym roku we Francji.
Składy osobowe naszych drużyn:
MDP Żdżary
Karolina Maciejewska, Karolina Kolasińska, Katarzyna Zagozda, Wiktoria Ordon, Sylwia Brzezińska, Kinga Kubisiak, Martyna Marciniak, Klaudia Jaśkiewicz, Natalia Bogdańska, Nikola Leśniak oraz trener Michał Chachuła.
MDP Głuchów
Rafał Raszewski, Sebastian Kalinowski, Krystian Perliński, Kamil Perliński, Jan Gośliński, Michał Kenska, Patryk Żwański,  Andrzej Kasprzak, Konrad Fornalczyk, Piotr Ziółkowski oraz trenerzy Jarosław Pasik i Joanna Zubrzak.

Załącznik

Autor tekstu - Joanna Zubrzak