wtorek, 21 września 2021r. Imienieny Hipolita i Mateusza

Strona główna separator separator separator separator separator separator 3 czerwca 2012 r. - GMINNE OBCHODY "DNIA STRAŻAKA" MILEJÓW '2012

3 czerwca 2012 r. - GMINNE OBCHODY "DNIA STRAŻAKA" MILEJÓW '2012

90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Milejowie

Gminne uroczystości "Dnia Strażaka" połączone z jubileuszem 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Milejowie rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Tokarach Pierwszych. Mszę Świętą w intencji strażaków i ich rodzin sprawowali: Kapelan Straży Pożarnych Powiatu Tureckiego, Proboszcz Parafii Tokary Pierwsze ks. Antoni Janicki i Proboszcz Parafii Przespolew ks. Piotr Bamberski. Po zakończonej mszy, delegacje jednostek i zaproszeni goście na czele z Orkiestrą Dętą OSP w Tokarach i pocztami sztandarowymi przemaszerowali na plac przy strażnicy OSP w Milejowie, gdzie odbyły się główne uroczystości. Po przybyciu na miejsce Dowódca Uroczystości Wojciech Urbaniak złożył raport Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Turku Mirosławowi Sekurze. Uroczystość otworzył witając jednocześnie zaproszonych gości Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Milejowie Jan Jasiak. Wśród zaproszonych gości przybyłych na uroczystość byli m.in.
- Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego
   w Poznaniu, Kapelan Straży Pożarnych Powiatu Tureckiego ks. Antoni Janicki,
- Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Turku Mirosław Sekura,
- Wicestarosta Turecki Władysław Karski,
- Komendant Powiatowy PSP w Turku st.bryg. Leonard Soja,
- Kpt. Piotr Pieśkiewicz z Komendy Powiatowej PSP w Turku,
- Były Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Koninie Janusz Wojciechowski,
- Wójt Gminy Kawęczyn Jan Nowak,
- Przewodniczący Rady Gminy Kawęczyn Tadeusz Krupiński,
- Kierownik Posterunku Policji w Kowalach Pańskich Mariusz Majcherek,
- Członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie,
   delegacje zaprzyjaźnionych OSP i OSP z Gminy Kawęczyn wraz pocztami sztandarowymi.
Akt erekcyjny na okoliczność obchodów jubileuszu 90-lecia OSP w Milejowie odczytał Wiceprezes ks. Antoni Janicki, a rys historyczny odczytał Wiceprezes Jarosław Król. Następnie odbyła się dekoracja odznaczeniami, które otrzymali:
Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”
Mariusz Adamus, Bogumił Laskowski, Zenon Karolak, Kazimierz Krajewski i Jan Podkowski.
Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”
Henryk Antczak, Jan Koralewski, Andrzej Kuras, Roman Kwaśniewski, Piotr Nowak, Józef Ochocki, Piotr Papierski, Henryk Pawlaczyk, Marek Pusty i Tomasz Tyrakowski.
Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”
Dariusz Błaszczyk, Waldemar Gawron, Marcin Jasiak, Andrzej Kowalczyk, Paweł Marciniak, Jarosław Pasik, Krzysztof Tomczyk i Kamila Walczak.
Odznaka „Strażak Wzorowy”
Michał Chachuła, Marcin Gawron, Sebastian Janiak, Jakub Krajewski, Zbigniew Lisiecki, Jakub Łuczak, Paweł Serafiński, Sławomir Siemiątkowski, Arkadiusz Sukienniczak i Danuta Walaszczyk.
Uroczystości zakończyły się wystąpieniami zaproszonych gości oraz koncertem w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP w Tokarach i zespołu akordeonistów OSP w Andrespolu.