poniedziałek, 27 września 2021r. Imienieny Kosmy i Damiana

Strona główna separator separator separator separator separator separator 28 października 2010 r. - ĆWICZENIA NA OBIEKCIE TOKARY PIERWSZE '2010

28 października 2010 r. - ĆWICZENIA NA OBIEKCIE TOKARY PIERWSZE '2010

Pożar w kotłowni

Przeprowadzane corocznie ćwiczenia odbyły się w tym roku na obiekcie Szkoły Podstawowej w Tokarach Pierwszych. Ćwiczenia rozpoczęły się wezwaniem jednostek OSP z terenu Gminy Kawęczyn do pożaru kotłowni olejowej w budynku Szkoły Podstawowej w Tokarach Pierwszych. W tym czasie nastąpiła też ewakuacja uczniów z budynku szkoły, którą przeprowadzili nauczyciele. Przybyłe na miejsce akcji załogi jednostek OSP były dysponowane przez kierownika oraz koordynatora ćwiczeń do wykonywania przypisanych im zadań. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie dyspozycyjność jednostek, zapoznanie z zasadami zabezpieczenia strażaków podczas wykonywania zadań oraz pozwoliły na doskonalenie współpracy między jednostkami. Organizatorem ćwiczeń był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie. Ćwiczeniami kierował Komendant Gminny Stanisław Urbaniak, a koordynatorem ćwiczeń był kpt. Piotr Pieśkiewicz z Komendy Powiatowej PSP w Turku. Na zakończenie ćwiczeń dokonano ich podsumowania i udzielono niezbędnych wskazówek. Ćwiczenia obserwowali m.in.: Jan Nowak – Wójt Gminy Kawęczyn, Tadeusz Krupiński – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kawęczyn oraz Zenon Tomczyk – Prezes, Jan Adamczyk – Wiceprezes i Jarosław Król - Członek Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie.