poniedziałek, 27 września 2021r. Imienieny Kosmy i Damiana

Strona główna separator separator separator separator separator separator 19 stycznia 2009 r. - ELIMINACJE GMINNE XXXII EDYCJI OTWP W KAWĘCZYNIE

19 stycznia 2009 r. - ELIMINACJE GMINNE XXXII EDYCJI OTWP W KAWĘCZYNIE

Rodzeństwo najlepsze
w grupie szkół podstawowych

W dniu 19 stycznia 2009 roku w sali posiedzeń Urzędu Gminy  w  Kawęczynie  przeprowadzone zostały eliminacje gminne XXXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Organizatorem eliminacji gminnych OTWP był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie oraz Komisja d/s Młodzieży, będąca organem doradczym Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie. W Turnieju uczestniczyło ogółem 17 zawodników, w tym: 11 w grupie szkół podstawowych i  6 w  grupie szkół gimnazjalnych. Zawodnicy zostali wyłonieni podczas przeprowadzonych w szkołach na terenie Gminy Kawęczyn eliminacjach środowiskowych. Eliminacje gminne zostały przeprowadzone w formie pisemnej. Każdy z uczestników odpowiadał na 25 pytań testowych oraz na 6 pytań opisowych. Eliminacje te pozwoliły wyłonić po dwóch najlepszych zawodników w danej kategorii wiekowej, którzy będą reprezentować gminę Kawęczyn podczas eliminacji powiatowych OTWP w  dniu  7 marca  2009 roku w Dobrej. Zawodnicy oceniani byli przez powołane z Komisji d/s Młodzieży jury  w  składzie: Przewodniczący - Adrian Kwinciak oraz członkowie: Krzysztof Dytwiński, Mariusz Tomczak i Kamila Walczak. Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych grupach okazali się:

W grupie uczniów szkół podstawowych:
1 miejsce - Katarzyna Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Kawęczynie (36 punktów na 47 możliwych),
2 miejsce - Jakub Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Kawęczynie (34 punkty na 47 możliwych).
Na uwagę i podkreślenie zasługuje fakt, że zwycięzcy tej grupy wiekowej Kasia i Jakub są rodzeństwem.

Kolejne miejsca w tej grupie zajęli:
3 miejsce - Amadeusz Dzikowski ze Szkoły Podstawowej w Skarżynie - 33 punkty,
4 miejsce - Daria Michalak ze Szkoły Podstawowej w Kawęczynie - 28 punktów,
5 miejsce - Weronika Deszcz ze Szkoły Podstawowej w Kowalach Pańskich - 27 punktów,
6 miejsce - Damian Piąstka ze Szkoły Podstawowej w Kowalach Pańskich - 24 punkty,
7 miejsce - Aleksandra Śledź ze Szkoły Podstawowej w Tokarach - 22 punkty,
8 miejsce - Piotr Łakomy ze Szkoły Podstawowej w Skarżynie - 21 punktów,
9 miejsce - Krzysztof Jaros ze Szkoły Podstawowej w Kowalach Pańskich - 20 punktów,
10 miejsce - Dariusz Migdalski ze Szkoły Podstawowej w Tokarach -19 punktów,
11 miejsce - Piotr Ziółkowski ze Szkoły Podstawowej w Tokarach - 18 punktów.

W grupie uczniów szkół gimnazjalnych:
1 miejsce - Katarzyna Janiak z Gimnazjum w Kawęczynie (41 punktów na 47 możliwych),
2 miejsce - Kamil Kolenda z Gimnazjum w Kowalach Pańskich-Kolonii (40 punktów na 47 możliwych).

Kolejne miejsca w tej grupie zajęli:
3 miejsce - Mariusz Gil z Gimnazjum w Kawęczynie - 36 punktów,
4 miejsce - Gabriela Trzepacz z Gimnazjum w Kawęczynie - 34 punkty,
5 miejsce - Rafał Brudło z Gimnazjum w Kowalach Pańskich - 30 punktów,
6 miejsce - Mateusz Kasprzak z Gimnazjum w Kowalach Pańskich - 26 punktów.

Opiekunami zawodników, którzy przygotowali zawodników do Turnieju byli nauczyciele:
- Pani Mirosława Piekarska - Szkoła Podstawowa w Kawęczynie,
- Pan Mariusz Bednarek - Gimnazjum w Kawęczynie,
- Pani Ewa Raszewska - Szkoła Podstawowa w Kowalach Pańskich-Kolonii,
- Pani Anna Wodzińska - Gimnazjum w Kowalach Pańskich-Kolonii,
- Pani Angelika Dzikowska - Szkoła Podstawowa w Skarżynie,
- Pani Alicja Ziółkowska - Szkoła Podstawowa w Tokarach Pierwszych.
Zwycięzcy Turnieju otrzymali dyplomy i nagrody, a opiekunowie podziękowania i upominki, które wręczyli członkowie jury. Zabezpieczenie organizacyjne przygotowania i przebiegu eliminacji zapewnili: Zenon Tomczyk - Prezes i Bożena Macudzińska - Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie, a gośćmi eliminacji byli:  Jan Nowak - Wójt i Henryk Binkowski - Zastępca Wójta Gminy Kawęczyn.