poniedziałek, 27 września 2021r. Imienieny Kosmy i Damiana

Strona główna separator separator separator separator separator separator 19 marca 2011 r. - XIII ELIMINACJE POWIATOWE OTWP TUREK '2011

19 marca 2011 r. - XIII ELIMINACJE POWIATOWE OTWP TUREK '2011

W dniu 19 marca 2011 roku w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku odbyły się XIII powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". Udział dzieci i młodzieży w organizowanym od szeregu lat turnieju umożliwia im zapoznanie się z przepisami przeciwpożarowymi, zasadami postępowania na wypadek pożaru, pogłębia ich wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W turnieju wzięło udział 40 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalych, laureatów eliminacji gminnych. Gminę Kawęczyn reprezentowali: Jakub Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Kawęczynie i Aleksandra Szymczak ze Szkoły Podstawowej w Tokarach Pierwszych oraz Amadeusz Dzikowski i Katarzyna Kasprzak z Gimnazjum w Kawęczynie wraz ze swoimi opiekunkami – Mirosławą Piekarską ze Szkoły Podstawowej w Kawęczynie  i Alicją Ziółkowską ze Szkoły Podstawowej w Tokarach Pierwszych. Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie reprezentował Adrian Kwinciak  – Członek Prezydium   i jednocześnie Przewodniczący Komisji ds. Młodzieży przy ZOG ZOSP RP  w Kawęczynie. Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Turku, Komenda Powiatowa PSP w Turku oraz Zarząd Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Turku. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie – Przewodniczący Wiesław Kałużny, Sekretarz Henryk Symonowicz oraz członkowie: Marcin Dzieran, Krzysztof Majda i Jan Nowak. W wyniku rozgrywek finałowych  kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
I grupa wiekowa (szkoła podstawowe)
1. Marlena Wojtkowiak Szkoła Podstawowa w Kotwasicach
2. Patrycja Dulin Szkoła Podstawowa w Piekarach
3. Milena Marciniak Szkoła Podstawowa w Tarnowej
4. Mateusz Grzymski Szkoła Podstawowa w Boleszczynie
5. Lidia Derda Szkoła Podstawowa w Tarnowej
II grupa wiekowa (gimnazja)
1. Ewelina Wojtkowiak Gimnazjum w Malanowie
2. Paweł Soja Zespół Szkół w Tuliszkowie
3. Mateusz Pieśkiewicz Gimnazjum nr 2 w Turku
4. Ksymena Krawczyń Gimnazjum w Słodkowie
5. Daria Wągiel Gimnazjum w Malanowie
Godny podkreślenia jest uzyskany przez Ewelinę Wojtkowiak wynik 37 pkt na 40 możliwych do zdobycia.
III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne - wszyscy uczestnicy z ZSO w Turku)
1. Mateusz Majtka
2. Jarosław Kamieński
3. Gabriela Trzepacz  (z Milejowa, Gmina Kawęczyn)
4. Karina Druszcz
5. Mateusz Bartosik
Zwycięzcy eliminacji w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować powiat turecki w eliminacjach wojewódzkich.
Nagrody rzeczowe oraz dyplomy wszystkim uczestnikom eliminacji wręczył Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Turku Jan Nowak.