poniedziałek, 27 września 2021r. Imienieny Kosmy i Damiana

Strona główna separator separator separator separator separator separator 14-21 lipca 2013 r. - XV OLIMPIADA POŻARNICZA W MILUZIE (MULHOUSE) - FRANCJA

14-21 lipca 2013 r. - XV OLIMPIADA POŻARNICZA W MILUZIE (MULHOUSE) - FRANCJA

W dniach 14-21 lipca 2013 r. w Miluzie we Francji odbyły się XV Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze wg regulaminu CTIF i XIX Międzynarodowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Międzynarodowy Komitet Techniczny Prewencji i Zwalczania Pożarów - CTIF organizuje, co cztery lata Kongres i Zawody Pożarnicze. Prawo startu w tej imprezie strażackiej miało 16 drużyn z Polski (11 drużyn męskich, 3 Kobiece Drużyny Pożarnicze oraz 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze). Drużyny te swój awans wywalczyły podczas Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w ubiegłym roku w Opolu i Białej Podlaskiej. Polskę reprezentowały drużyny z województw: małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Z Wielkopolski udział wzięło 7 drużyn – w tym 2 drużyna tj. OSP i MDP z Głuchowa, Gmina Kawęczyn, powiat turecki – w następujących grupach klasyfikacyjnych:
- klasa „A” Ochotnicze Straże Pożarne - 2 drużyny – Głuchów, Kowalew,
- klasa „B” Ochotnicze Straże Pożarne - 2 drużyny – Lądek, Kościan,
- klasa „A” Kobiece Drużyny Pożarnicze - 1 drużyna – Lądek,
- klasa „B” Zawodowe Straże Pożarne - 1 drużyna – KP PSP Słupca,
- Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - 1 drużyna chłopców – Głuchów.
W składzie drużyny OSP z Głuchowa znaleźli się: Mirosław Choronży, Mateusz Dewicki, Damian Gidelski, Adrian Kwinciak, Sebastian Kwinciak, Przemysław Kurzawa, Piotr Pasik, Krzysztof Walaszczyk, Paweł Wągiel i Mariusz Wypych. W składzie MDP z Głuchowa znaleźli się: Jan Gośliński, Konrad Fornalczyk, Andrzej Kasprzak, Jakub Kasprzak, Michał Kenska, Kamil Perliński, Krystian Perliński, Rafał Raszewski, Piotr Ziółkowski i Patryk Żwański.
Wyniki Międzynarodowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w grupie „A” wg CTIF:
W grupie A startowały łącznie 73 drużyn OSP.
I miejsce – zespół Ebersegg z Austrii  - 418,82 punktów
Miejsca zajęte przez drużyny z Polski.
- Złota strefa medalowa:
  7 miejsce – Raszowa III, woj. opolskie  - 411,16 punktów
  22 miejsce – Niechobrz, woj. podkarpackie - 401,39 punktów
  23 miejsce – Dzianisz Górny, woj. małopolskie - 401,19 punktów
- Srebrna strefa medalowa:
  28 miejsce – Głuchów, woj. wielkopolskie  - 397,41 punktów
- Brązowa strefa medalowa:
  54 miejsce – Kowalew, woj. wielkopolskie - 376,68 punktów
Wyniki Międzynarodowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych:
W Zawodach uczestniczyło łącznie 46 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych:
11 dziewczęcych i 35 chłopięcych.
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopców z Głuchowa z wynikiem 1038,69 punktów zajęła 16 miejsce w swojej grupie i 21 miejsce w klasyfikacji łącznej.

Opracowanie - Zenon Tomczyk
                                           Zdjęcia - Archiwum ZG ZOSP RP i OSP w Głuchowie