poniedziałek, 27 września 2021r. Imienieny Kosmy i Damiana

Strona główna separator separator separator separator separator separator 11 marca 2011 r. - ELIMINACJE GMINNE XXXIV EDYCJI OTWP

11 marca 2011 r. - ELIMINACJE GMINNE XXXIV EDYCJI OTWP

Dominacja Zespołu Szkół w Kawęczynie

W dniu 11 marca 2011 roku w auli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych  przeprowadzone zostały eliminacje gminne XXXIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". W Turnieju uczestniczyło ogółem 18 zawodników: 12 w grupie szkół podstawowych i  6 w  grupie szkół gimnazjalnych. Zawodnicy zostali wyłonieni podczas przeprowadzonych w  szkołach na terenie Gminy Kawęczyn w miesiącu lutym eliminacjach środowiskowych.
W pierwszym etapie wszyscy zawodnicy odpowiadali na pytania testowe. W drugim etapie po trzech najlepszych zawodników każdej grupy z pierwszego etapu udzielało odpowiedzi ustnych. Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych grupach okazali się: w grupie uczniów szkół podstawowych I miejsce - Jakub Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Kawęczynie, II miejsce - Aleksandra Szymczak ze Szkoły Podstawowej w Tokarach Pierwszych i III miejsce - Andrzej Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Kawęczynie, a w grupie uczniów szkół gimnazjalnych I miejsce - Amadeusz Dzikowski,   II miejsce - Katarzyna Kasprzak i III miejsce - Sylwia Przybylak, wszyscy z Gimnazjum w Kawęczynie. Gminę Kawęczyn na eliminacjach powiatowych w Turku w dniu 19 marca 2011 roku będą reprezentowali: Jakub Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Kawęczynie i Aleksandra Szymczak ze Szkoły Podstawowej w Tokarach Pierwszych oraz Amadeusz Dzikowski i Katarzyna Kasprzak z Gimnazjum w Kawęczynie.
Zawodnicy oceniani byli przez powołane z Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP i Komisji ds. Młodzieży jury  w następującym  składzie: Przewodniczący - Adrian Kwinciak oraz członkowie: Krzysztof Dytwiński, Anna Jeżykowska, Sebastian Kwinciak, Andrzej Serafiński i  Wiesław Tomczak.
Opiekunami zawodników, którzy przygotowali zawodników do Turnieju byli nauczyciele:
- Mirosława Piekarska - Szkoła Podstawowa w Kawęczynie,
- Mariusz Bednarek - Gimnazjum w Kawęczynie,
- Anna Kaczmarzyńska - Szkoła Podstawowa w Kowalach Pańskich-Kolonii,
- Anna Wodzińska - Gimnazjum w Kowalach Pańskich-Kolonii,
- Angelika Dzikowska - Szkoła Podstawowa w Skarżynie,
- Alicja Ziółkowska - Szkoła Podstawowa w Tokarach Pierwszych.
Zwycięzcy Turnieju otrzymali dyplomy i nagrody, a ich opiekunowie podziękowania              i okolicznościowe statuetki, które wręczyli: Wójt Gminy Kawęczyn Jan Nowak i Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie Wiesław Tomczak.
Zabezpieczenie organizacyjne przygotowania i przebiegu eliminacji zapewnili: Zenon Tomczyk -  Prezes i Bożena Macudzińska - Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie.