środa, 08 lipca 2020r. Imienieny Elżbiety i Prokopa

Strona główna separator separator separator separator separator separator 7 czerwca 2011 r. - POŚWIĘCENIE I PRZEKAZANIE SAMOCHODU "SCANIA"

7 czerwca 2011 r. - POŚWIĘCENIE I PRZEKAZANIE SAMOCHODU "SCANIA"

Zmiana samochodu

W dniu 7 czerwca 2011 roku odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania do użytku nowo zakupionego samochodu pożarniczego marki SCANIA. Zakup ten był możliwy dzięki podjętej w dniu 16 września 2010 roku przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie decyzji o ujęciu jednostki w planie zakupów inwestycyjnych na 2011 rok, a następnie przyjęcie w gminnym budżecie środków na dofinansowanie zakupu samochodu w kwocie 20.000 złotych. Pozostałe koszty zakupu zostały sfinansowane ze środków własnych, w tym pochodzących ze sprzedaży dotychczasowego samochodu marki STAR.
Samochód poświęcił Kapelan Straży Pożarnych Powiatu Tureckiego ks. Antoni Janicki.
W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Kawęczyn Jan Nowak, Przewodniczący Rady Gminy Kawęczyn Tadeusz Krupiński, kpt. Piotr Pieśkiewicz z Komendy Powiatowej PSP w Turku, reprezentujący Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie: Prezes Jarosław Pasik, Wiceprezes Grzegorz Dzikowski i Komendant Gminny Stanisław Urbaniak, Honorowy Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie Zenon Tomczyk, Sołtys Sołectwa Skarżyn Edward Tobijas oraz Zarząd OSP w Skarżynie na czele z Prezesem Janem Adamczykiem i Przewodniczący Komisji Rewizyjnej OSP w Skarżynie Józef Mikosik.