sobota, 14 grudnia 2019r. Imienieny Alfreda i Izydora

Strona główna separator separator separator Zaproszenie do konkursu Barwy Wolontariatu edycja 2019

Zaproszenie do konkursu Barwy Wolontariatu edycja 2019

Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego zapraszają organizacje pozarządowe, instytucje, wolontariuszy do udziału w konkursie “Barwy Wolontariatu 2019”. W ramach tegorocznego konkursu można zgłaszać kandydatury w 5 kategoriach:

1. Wolontariusz roku
2. Wolontariat rodzinny
3. Wolontariat szkolny
4. Wolontariat senioralny
5. Organizacja/instytucja przyjazna wolontariuszom

Zgłoszeń do konkursu mogą dokonywać organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, instytucje samorządowe, podmioty, które realizują program wolontariatu pracowniczego, osoby fizyczne, korzystające z pomocy wolontariuszy, wolontariusze (możliwe jest zgłoszenie własnej kandydatury). W przypadku zgłoszeń dokonywanych przez osoby fizyczne lub wolontariuszy konieczne jest potwierdzenie faktu działalności wolontariusza przez organizację lub instytucję, która może o tym zaświadczyć na piśmie.

Możliwe jest zgłoszenie kilku kandydatur przez jeden podmiot. Dany kandydat czy grupa może być zgłoszony tylko raz i może być przypisany tylko do jednej kategorii. Kandydatów należy zgłaszać za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej: www.wolontariuszroku.wrk.org.pl. Tam też więcej informacji. Termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów upływa 15 listopada 2019 roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Rozstrzygnięcie Konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi na uroczystej Gali Wielkopolskiego Dnia Wolontariusza połączonej w tym roku z obchodami 25-lecia WRK.

Uroczysta Gala odbędzie się 12 grudnia 2019 roku o godzinie 12:00 w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na Galę połączoną z koncertem gwiazdy (w 2018 roku był to Kamil Bednarek) obowiązują osobne zapisy także za pośrednictwem strony www.wolontariuszroku.wrk.org.pl.

W ZAŁĄCZENIU ZAPROSZENIE ORAZ REGULAMIN KONKURSU BARWY WOLONTARIATU EDYCJA 2019.