środa, 26 czerwca 2019r. Imienieny Jana i Pawła

Strona główna separator separator separator Weryfikacja zgodności ilości osób faktycznie zamieszkujących posesje

Weryfikacja zgodności ilości osób faktycznie zamieszkujących posesje

Urząd Gminy w Kawęczynie informuje, iż przystępuje do weryfikacji danych zawartych w deklaracjach śmieciowych, dotyczących liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomości na terenie Gminy Kawęczyn.

Na dzień 31 marca 2019 r. deklaracje złożono na  4615 osób, natomiast zgodnie z Ewidencją Ludności na terenie Gminy Kawęczyn  zameldowanych jest  5377 osób.

Po wstępnej i wyrywkowej weryfikacji złożonych dotychczas deklaracji pragniemy poinformować, iż błędy w nich zawarte dotyczą głównie zaniżonej ilości osób zamieszkujących na danej nieruchomości.

Tym samym informujemy, iż do dnia 30.06.2019r. oczekujemy na mieszkańców naszej Gminy, którzy nie zawarli w złożonych dotychczas przez siebie deklaracjach pełnej informacji o liczbie osób zamieszkujących nieruchomość.

Od dnia 01.07.2019 r. rozpocznie się weryfikacja złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w oparciu o dane zgromadzone w Ewidencji Ludności, jak również drogą przeprowadzonego wywiadu środowiskowego. W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do danych zawartych w deklaracji Urząd Gminy wezwie do udzielenia wyjaśnień w powyższym zakresie oraz do złożenia  korekty deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wykazującej stan faktyczny zgodny z rzeczywistością.

Apelujemy do mieszkańców gminy, aby sami zgłaszali się do Urzędu Gminy w celu złożenia rzetelnej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami. Niewypełnienie tego obowiązku prowadzi do wydania decyzji administracyjnej w tej sprawie ze skutkiem powstania zaległości i odsetek. Deklarację można złożyć w Urzędzie Gminy w godzinach pracy tj. od 7.30 do 15.30 ( pokój nr 17  PIĘTRO ;  punkt informacyjny )  lub   wysłać pocztą.