czwartek, 21 marca 2019r. Imienieny Benedykta i Lubomira

Strona główna separator separator separator Warsztat dla młodzieży aktywnej społecznie #PoleDziałania

Warsztat dla młodzieży aktywnej społecznie #PoleDziałania

Działasz na rzecz innych ludzi w twoim środowisku lub bardzo byś chciał lub chciała? Jesteś wrażliwy/a na problemy współmieszkańców, masz pomysły jak stawić im czoło, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w projekcie PoleDziałania.

Co będzie się działo?

1. W ramach PolaDziałania weźmiecie udział w trzydniowym warsztacie, który odbędzie się 11 – 13 października 2019 r. W jego trakcie poszerzycie wiedzę o działaniu dla siebie i innych oraz poznacie wielu młodzieżowych aktywistów z całej Polski. To nie wszystko. Będziecie mieć duży wpływ na kształt programu warsztatu, ale o tym w punkcie drugim. Czego będziecie mogli się nauczyć?
    • Zdobywania środków na działania społeczne w małej gminie lub miasteczku
    • Promowania swoich projektów w społeczności wiejskiej
    • Zawierania partnerstw z lokalnymi instytucjami
    • Pracy metodą projektową
  2. Zanim spotkamy się w październiku, zaprosimy Was wraz na jedno z trzech weekendowych spotkań regionalnych, które odbędą się od maja do czerwca 2019 r. W ich trakcie będziemy chcieli poznać Wasze doświadczenia z podejmowanej dotąd aktywności społecznej oraz poznać Wasze pomysły na działania. To pomoże nam, czyli Wam oraz organizatorom projektu, wspólnie zaplanować program październikowego warsztatu.
  3. Być może w trakcie naszych spotkań lub po nich wpadniecie na pomysł, żeby zrobić coś w Waszej okolicy. Możecie liczyć na nasze wsparcie mentorskie. Ocenimy Wasz projekt i podpowiemy, co zmienić lub jak go udoskonalić. Jeśli dołączycie do naszej zamkniętej grupy na Facebooku (o tym poniżej), będziecie mogli także zrekrutować ludzi z okolicy do Waszego zespołu.

W wyłowieniu Waszych doświadczeń z pracy społecznej i spraw dotyczących młodzieży w Waszej okolicy pomogą nam doświadczeni moderatorzy, którzy poprowadzą spotkania. Chcemy dowiedzieć się, dlaczego działacie, z jakimi barierami się stykacie oraz co pomogłoby Wam działać sprawniej. Uzyskane od Was informacje wykorzystamy do zaplanowania programu spotkania głównego, które odbędzie się w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim (Hotel Centrum Molo).

Kogo szukamy?

• Uczniów/uczennic oraz absolwentów/absolwentek szkół średnich w wieku od 16 do 19 lat mieszkających na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców.

Nie przejmujcie się, jeśli do tej pory nie macie na swoim koncie pierwszych projektów czy współpracy z organizacjami społecznymi. Jeśli dokładnie opiszecie nam problem społeczny w waszej okolicy i zaproponujecie jego rozwiązanie, być może Wasz pierwszy projekt narodzi się podczas PolaDziałania!

Gdzie i kiedy się spotkamy?

• Od maja do czerwca 2019 r. odbędą się trzy spotkania regionalne – po jednym w regionie. O tym dokładnie gdzie i kiedy się zobaczymy zadecyduje ilość zgłoszeń z danego regionu Polski. O szczegółach spotkań powiadomimy po zakończeniu rekrutacji.
  • W dniach 11-13 października 2019 r. odbędzie się spotkanie główne. Spotkamy się w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim (Hotel Centrum Molo)

Jak się zgłosić?

Zapoznaj się uważnie z Regulaminem

Wypełnij formularz rekrutacyjny (do 15 marca 2019 r.)

Zapisz się do zamkniętej grupy na Facebooku, żeby otrzymywać powiadomienia i aktualności dot. PolaDziałania

Wykonaj zadanie rekrutacyjne (opis poniżej)

Prześlij na adres poledzialania@fww.pl dwa krótkie filmy. UWAGA! Formularz należy wypełnić do 15 marca 2019 r., a filmy można przesłać później, ale nie później niż do 31 marca 2019 r. do godz. 23:59.

Film pierwszy (do 1 minuty) zawierający autoprezentację kandydatki lub kandydata:

• powiedz nam np. o tym, czy i w jaki sposób działasz społecznie dla swojej społeczności, jakie są Twoje pasje, dlaczego jesteś odpowiednią osobą do udziału w projekcie, co lubisz w swojej społeczności, a co chciałbyś/chciałabyś zmienić. Forma i treść zależy od Ciebie – przekonaj nas, że jesteś właściwą osobą do udziału w PoluDziałania.

Film drugi (do 3 minut), w którym zaprezentujesz swój pomysł na działanie społeczne w Twojej okolicy:

• jakie działanie chciałbyś/chciałabyś zrealizować w swojej miejscowości i dlaczego? Pomysł powinien bazować na realnej sytuacji i być możliwy do wprowadzenia w życie.

Po nakręceniu filmów, umieść je na Youtube.com i udostępnij nam linki. UWAGA! W przypadku zamieszczania filmów na Youtube.com zwróć uwagę na ustawienia prywatności. Z trzech opcji – publiczny, niepubliczny, prywatny – wybierz NIEPUBLICZNY. Wtedy dostęp do filmu będzie miał jedynie posiadacz linku, czyli Ty i my!

• Tytuł pierwszego filmu: Imię Nazwisko – autoprezentacja – PoleDzialania
  • Tytuł drugiego filmu: Imię Nazwisko – pomysł na działanie – PoleDzialania
  • Tytuł maila, w którym udostępnisz linki do filmów: Imię Nazwisko – rekrutacja

Może jesteś członkiem młodzieżowej rady gminy, udzielasz się wolontariacie albo wraz ze znajomymi zbieracie się spontanicznie, żeby pomagać samotnym seniorom albo sprzątać las w swojej miejscowości?

A może nie zaangażowałeś się jeszcze społecznie, ale bardzo byś chciał lub chciała?

Opowiedz nam o tym. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń wybierzemy osoby, z którymi będziemy dalej pracować w projekcie. Nie zrażaj się, jeśli tym razem nie padnie na Ciebie. Każdą aktywność społeczną uważamy za cenną, ale liczba miejsc jaką dysponujemy jest niestety ograniczona.

Masz pytania? Pisz na adres poledzialania@fww.pl lub dzwoń pod 22 636-25-70 do 75