piątek, 19 kwietnia 2019r. Imienieny Adolfa i Tymona

Strona główna separator separator separator VIII Zjazd Gminnego Koła Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów w Kawęczynie

VIII Zjazd Gminnego Koła Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów w Kawęczynie

5 kwietnia w Żdżarach po raz ósmy odbyły się obrady Zjazdu Gminnego Koła Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów w Kawęczynie. Po przedstawieniu programu zjazdu zebrani wzięli udział w szkoleniu na temat planowania i realizacji przedsięwzięć w ramach Funduszu Sołeckiego, które poprowadziła Joanna Iwanicka - redaktor naczelna „Gazety Sołeckiej”.

W programie Zjazdu znalazło się:

✅Sprawozdanie z działalności koła za lata 2015-2019 które przedstawił jego Przewodniczący Sylwester Kasprzak.

✅Podsumowanie kampanii sprawozdawczo-wyborczej w sołectwach gminy Kawęczyn. które zaprezentował Wójta Gminy Kawęczyn Jan Andrzej Nowak. Wręczenie  sołtysom podziękowań i pamiątkowych upominków.

✅Wystąpienie  Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Ireneusz Niewiarowski

✅ Wybory władz Gminnego Koła Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów w Kawęczynie. Przewodniczącym został ponownie Sylwester Kasprzak, natomiast w zarządzie znaleźli się Ryszard Jaśkiewicz, Tadeusz Duszyński, Józef Frątczak, Małgorzata Skurczak-Szymańska oraz Edward Tobijas.

✅Wybrano także delegatów na Zjazd Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, który 24 kwietnia odbędzie się w Kowalach Księżych (gmina Turek) i wybrano przedstawiciela do Rady Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów - został nim Sylwester Kasprzak