wtorek, 18 grudnia 2018r. Imienieny Gracjana i Bogusława

Strona główna separator separator separator Ukonstytuowała się Rada Gminy Kawęczyn

Ukonstytuowała się Rada Gminy Kawęczyn

Nowo wybrany samorząd  gminy Kawęczyn  podczas pierwszej w tej kadencji sesji  wybrał  przewodniczących rady oraz składu komisji stałych.

Otwarcie obrad dokonał najstarszy wiekiem radny – Sylwester Przyłęcki. Po powitaniu zaproszonych gości przystąpiono do wręczenia zaświadczeń o wyborze na radnego wręczone przez Przewodniczącą Gminnej Komisji Wyborczej Iwona Krajewska. Radni złożyli także ślubowanie, deklarując wierność Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, oraz godne, rzetelne i uczciwe sprawowanie obowiązków, mając na względzie dobro gminy i jej mieszkańców. Zaświadczenie o wyborze otrzymał również wójt Jan Nowak.

- Panie Wójcie, w imieniu radnych gminy Kawęczyn gratuluję wyboru oraz życzę dużo osiągnięć, pomyślności i dobrej współpracy z radą - gratulował wójtowi Sylwester Przyłęcki tuż po złożeniu przez Jana Nowaka ślubowania.

Podczas pierwszej sesji dokonali wyboru przewodniczącego rady gminny oraz jego zastępców, a także ustaleni składu komisji stałych rady. W tym celu powołano komisję skrutacyjną, w której znaleźli się Beata Goślinska, Józef Iwaniak oraz Ryszard Jaśkiewicz. Na przewodniczącego rady gminy zgłoszno kandydaturę Piotra Geblera, który pełnił tę funkcję także w VI i VII kadencji oraz Adriana Kwinciaka. Radni w tajnym głosowaniu zdecydowali, że przewodniczącym ponownie będzie Piotr Gebler. Na jego kandydaturę oddano osiem głosów. Wiceprzewodniczącymi rady wybrano natomiast Grzegorza Dzikowskiego i Sylwestra Kasprzaka.

Powołano Komisję Rewizyjną Rady Gminy Kawęczyn w następującym składzie:

1)      Przewodniczący – Ryszard Jaśkiewicz

2)      Członek – Józef Iwaniak

3)      Członek – Beata Goślińska

4)      Członek – Tomasz Tyrakowski

5)      Członek – Sylwester Przyłęcki

6)      Członek – Adrian Kwinciak

Komisję Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Kawęczyn w następującym składzie:

1)      Przewodniczący – Krystyna Brzychcy

2)      Członek – Bożena Kolenda

3)      Członek – Paweł Urbanek

4)      Członek – Andrzej Jaworski