sobota, 19 stycznia 2019r. Imienieny Henryka i Mariusza

Strona główna separator separator separator Uczczono pamięć ofiar epidemii

Uczczono pamięć ofiar epidemii

16 grudnia oddano hołd ofiarom epidemii cholery, która panowała na terenach naszej gminy w 1852 roku.

W kościele parafialnym w Kowalach Pańskich odprawiono mszę świętą, podczas której uczniowie zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny. Po nabożeństwie wszyscy udali się na cmentarz, gdzie odsłonięto pomnik z pamiątkową tablicą. W symbolicznej mogile złożono ziemię z nieistniejącego dziś cmentarza cholerycznego, położonego w Marianowie-Kolonii, na którym pochowani byli zmarli z parafii Kowale-Pańskie.  Kolejnym krokiem dla upamiętnienia ofiar cholery będzie wydanie 200 sztuk biuletynu historycznego.Pismo trafić ma na cały obszar Lokalnej Grupy Działania Turkowska Unia Rozwoju. W ten sposób mieszkańcy - szczególnie ci młodsi - będą mogli pogłębić wiedzę na temat historii naszej małej ojczyzny.