Sukces KGW Będziechów

2020-05-07 09:01:16

W sobotę w Powidzu odbył się wojewódzki finał XIX konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”. Ideą  tego konkursu jest m.in. identyfikacja produktów regionalnych, oraz promocja regionalnej żywności.

„Obok głównego celu, jakim jest identyfikacja regionalnych produktów i dań oraz ich promocja, istotne jest przygotowanie ich producentów do uczestniczenia w systemach jakości żywności, zarówno na szczeblu unijnym, jak i krajowym. Ideą konkursu jest również zachęcanie mieszkańców obszarów wiejskich, zwłaszcza tych o niekorzystnych warunkach gospodarowania, do poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu” - podkreślili organizatorzy konkursu.

Nasza Gmine reprezentowało KGW Będziechów które  otrzymało wyróżnienie za Zalewajke i Golonke z kapustą z grochem. Gratulejmy

Zdjęcie przedstawia przedstawicielki KGW Będziechów stojące przed swoim stoiskiem.

Foto: KGW Będziechów