piątek, 03 lipca 2020r. Imienieny Jacka i Anatola

Strona główna separator separator separator Środki PFRON bez wychodzenia z domu

Środki PFRON bez wychodzenia z domu

Informujemy, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych od 1 stycznia 2020 roku umożliwił osobom niepełnosprawnym składanie wniosków o dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych oraz do zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych drogą elektroniczną, za pośrednictwem Systemu SOW. Chcąc dotrzeć do jak najszerszego grona potencjalnych beneficjentów w lokalnych społecznościach, uprzejmie prosimy o udostępnienie poniższej informacji, m.in. poprzez Państwa strony internetowe oraz profile w mediach społecznościowych:

„Osoby z niepełnosprawnością od 1 stycznia 2020 roku mogą elektronicznie składać wnioski o dofinansowanie, zarówno do turnusów  rehabilitacyjnych, jak i do zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych.

Darmowy System SOW (sow.pfron.org.pl), za którego pośrednictwem można ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON, dostępny jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Jedyne, co jest potrzebne to:

- dostęp do Internetu,

- aktywne konto w Systemie SOW,

- posiadanie Profilu Zaufanego, który można potwierdzić w wielu instytucjach pożytku publicznego oraz on-line na stronach dziesięciu różnych banków - zobacz, jakie to proste (materiał wideo w serwisie YouTube).

Zainteresowani mogą również skorzystać z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku.

Więcej szczegółowych informacji można także uzyskać kontaktując się z bezpłatną infolinią: 800 889 777 (czynną w dni robocze w godz. 9:00-17:00)."