wtorek, 18 grudnia 2018r. Imienieny Gracjana i Bogusława

Strona główna separator separator separator Razem dla Niepodległej - pieśnią, słowem i tańcem

Razem dla Niepodległej - pieśnią, słowem i tańcem

10 Listopada w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej  - Curie w Kawęczynie, muzycznie i radośnie oficjalnie zainaugurowano gminne obchody Święta Niepodległości. Frekwencja była zadziwiająca, w uroczystości wzięło udział ponad 400 osób.

Uroczystość rozpoczęto  okolicznościową prelekcją pt.”Drogi Turkowian ku wolności” którą wygłosiła Pani Małgorzata Krawczyk. Podsumowano również wydarzenia o tematyce niepodległościowej, które przez cały rok odbywały się na terenie gminy. A tych nie brakowało - były m.in. wykłady dotyczące historii, ale też tematyczne wystawy. Gromkie brawa za swoje występy zebrali najmłodsi mieszkańcy gminy, którzy przed widownią zaprezentowali specjalnie na tę okazję przygotowany program artystyczny. Wystąpili nie tylko uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych, ale też dzieci z przedszkola „Kasztanowe ludki”. W patriotycznym repertuarze zaprezentował się także zespół „Kawęczyniacy”. Uroczystość zakończył koncert Orkiestry Dętej działającej przy OSP Tokary, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz degustacja pysznych rogalików.