poniedziałek, 21 października 2019r. Imienieny Urszuli i Hilarego

Strona główna separator separator separator Program Usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Wójt Gminy Kawęczyn informuje, iż planowane jest przystąpienie do programu: ”Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W tym celu niezbędnym jest przeprowadzenie inwentaryzacji odpadów rolniczych jakie będą utylizowane z terenu Gminy Kawęczyn.  W związku z powyższym została opracowana ankieta. Rolnicy zainteresowani przystąpieniem do programu proszeni są o pobranie, wypełnienie ankiety i dostarczenie jej do Urzędu Gminy w Kawęczynie, Kawęczyn 48, 62-704 Kawęczyn (Punkt Informacyjny lub pok. Nr 14) w nieprzekraczalnym terminie do 18.10.2019r. (tj. piątek). Istotnym jest aby ankieta była wypełniona rzetelnie, ponieważ podane ilości odpadów będą podstawą do złożenia przez Gminę wniosku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Zbiórka odpadów rolniczych (tj. folii rolniczej czarnej, tunelowej, ogrodniczej, folii po balotach sianokiszonek, siatki do owijania balotów, worków po nawozach, sznurków rolniczych, opakowań typu BIG-BAG) będzie bezpłatna. Rolnicy, we własnym zakresie będą dostarczać odpady do wyznaczonego miejsca. Wszystkie dostarczane odpady rolnicze muszą być oczyszczone z pozostałości po sianokiszonce, kiszonce oraz innych zanieczyszczeń (np. ziemi). O formie i terminie zbiórki będziemy informować.

Ankieta dostępna jest u Sołtysa, w Urzędzie Gminy w Kawęczynie Punkt Informacyjny i pokój nr 14, na stronie www.bip.kaweczyn.pl w zakładce Gospodarka Odpadami.

Wójt

/-/ Jan Nowak