sobota, 23 marca 2019r. Imienieny Feliksa i Pelagii

Strona główna separator separator separator Procedura ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej w 2019 roku.

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO

INFORMACJA O ŚREDNIEJ ROCZNEJ LICZBIE DJP BYDŁA

1 stycznia 2019 r. wchodzi w życie ustawa z 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej  (Dz. U. 2018, poz. 2247). Zgodnie z nią producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego m.in. na podstawie średniej rocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.

Na potrzeby wniosku, który należy złożyć do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta właściwego ze względu na położenie gruntów, w terminie od 01.02.2019 r. do 28.02.2019, producent rolny może wystąpić do kierownika biura powiatowego ARiMR o wydanie dokumentu zawierającego informację o liczbie DJP bydła na potrzeby wniosku o zwrot podatku akcyzowego.

Wzór wniosku dostępny będzie od 2 stycznia 2019 r. w biurach powiatowych ARiMR oraz na stronie internetowej Agencji pod adresem: www.arimr.gov.pl/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat.html

Ze względu na dużą liczbę wniosków do załatwienia Kierownik Biura Powiatowego ARiMR prosi o jak najszybsze złożenie przedmiotowego wniosku. Wniosek może złożyć rolnik lub osoba przez niego wskazana, natomiast odbioru może dokonać wnioskodawca bądź osoba przez niego prawnie upoważniona.

Źródło: https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/