sobota, 17 listopada 2018r. Imienieny Grzegorza i Salomei

Strona główna separator separator separator Ostatnia Sesja Rady Gminy Kawęczyn w VII Kadencji.

Ostatnia Sesja Rady Gminy Kawęczyn w VII Kadencji.

Po raz ostatni w tej kadencji do obrad zasiadła Rada Gminy  Kawęczyn. Podczas sesji  podsumowano mijającą kadencję i podziękowano za współpracę.  Jednym z punktów porządku obrad było zatwierdzenie zmian w uchwale budżetowej. Dotyczyły one wpisania do planu finansowego nagród pieniężnych otrzymanych przez gminę, a także zwiększenia dotacji celowych na wypłaty z funduszu alimentacyjnego, na wypłatę diet dla członków obwodowych i gminnych komisji wyborczych, a także środków na zakup urządzeń służących do obsługi identyfikacji elektronicznej dla USC. Ważną uchwałą była również decyzja o zwolnieniach z płacenia podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców w ramach pomocy de minimis. W drugiej części obrad przedstawiono sprawozdania z działań prowadzonych w ciągu ostatnich czterech lat. Prezentacje tego, co udało się zrobić przez całą mijającą kadencję przestawiła Kierownik Referatu Rozwoju Gminy były to inwestycje drogowe, oświetlenie, a także tak duże i istotne przedsięwzięcia jak budowa przydomowych oczyszczalni ścieków oraz tworzenie dogodnych warunków do inwestowania na terenie gminy. Na zakończenie prezentacji radni obejrzeli film prezentujący Gminę Kawęczyn z lotu ptaka. Swoje podsumowanie wygłosił też przewodniczący rady gminy Piotr Gebler wspominając najważniejsze wydarzenia mijającej kadencji, jak chociażby pierwsza sesja, która miała miejsce w nowej części budynku. Ważnym momentem było również wręczenie podziękowań pracownikom urzędu, radnym, sołtysom, dyrektorom placówek oświatowych i wszystkim, którzy przez ostatnie cztery lata współpracowali z samorządem gminnym dla dobra wszystkich mieszkańców.

Prezentacja dostępna na facebooku Gminy Kawęczyn https://www.facebook.com/gminakaweczyn