wtorek, 18 grudnia 2018r. Imienieny Gracjana i Bogusława

Obchody 11 listopada

11 listopada w Tokarach  i Kowalach Pańskich świętowano 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

W Tokarach po złożeniu przez delegacje sołectwa Tokary kwiatów pod Obeliskiem upamiętniającym 650 – lecie Tokar. Nastąpił przy dźwiękach Orkiestry Dętej działającej przy OSP Tokary przemarsz do Kościoła Parafialnego w Tokarach, gdzie delegacje Szkoły Podstawowej w Kawęczynie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach, Urzędu Gminy w Kawęczynie, Rady Gminy Kawęczyn, Koła Gminnego Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kawęczynie, Stowarzyszenia Gminny Klub Sportowy „Orzeł” Kawęczyn, Koła Miłośników Tradycji i Dziejów Regionu działającego przy Stowarzyszeniu Kawęczyńskie Towarzystwo Rozwoju złożyły kwiaty, a młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kawęczynie przygotowała program artystyczny. Później wszyscy modliliśmy się w intencji Ojczyzny.

Podobnie było w Kowalach Pańskich, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich z Kowali Pańskich zaprezentowali program patriotyczny, a delegacje Szkoły Podstawowej w Kowalach Pańskich - Kolonii , Rady Gminy Kawęczyn, Urzędu Gminy w Kawęczynie, Koła Gminnego Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Gminny Klub Sportowy „Orzeł” Kawęczyn złożyły wiązanki kwiatów. Odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny.