niedziela, 21 października 2018r. Imienieny Urszuli i Hilarego

Strona główna separator separator separator Monografia Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu tureckiego nagrodzona

Monografia Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu tureckiego nagrodzona

Monografia Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu tureckiego została doceniona przez jury XIII Konkursu na prace popularnonaukowe i badawcze dotyczące historii pożarnictwa. Jej autorzy – Jan Nowak, Bartosz Stachowiak i Zbigniew Gradecki - podczas uroczystej gali w Warszawie odebrali nagrody za zajęcie drugiego miejsca. Wręczono też pamiątkowe medale z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania badaniem dziejów Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, dziejów ochrony przeciwpożarowej we wszystkich jej dziedzinach oraz szerokiego ruchu społecznego skupionego wokół Ochotniczych Straży Pożarnych. Służyć to powinno zapełnieniu luki w opisaniu dziejów polskiego pożarnictwa, umożliwić młodym historykom publikowanie swoich opracowań, działaczom Ochotniczych Straży Pożarnych będzie pomocą w opracowaniu rodowodów własnych jednostek.