wtorek, 18 grudnia 2018r. Imienieny Gracjana i Bogusława

Strona główna separator separator separator Informacja o pomocy finansowej dla rolników dotkniętych suszą

Informacja o pomocy finansowej dla rolników dotkniętych suszą

Uprzejmie informuje się, iż producenci rolni u których wystąpiły szkody spowodowane wystąpieniem suszy w 2018 r. mogą składać wnioski o udzielenie pomocy finansowej, w terminie od 14 do 28 września 2018r. w siedzibie Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji w Turku, ul.Komunalna 2. Pomocy w pierwszej kolejności podlegają uprawy, w których szkody wynoszą powyżej 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym lub średniej rocznej produkcji roślinnej- w wysokości co najmniej 70% poszczególnych upraw ( Załącznik nr 1 do Protokołu z oszacowania zakresu i wysokości szkód– Szkody w produkcji roślinnej ).

Natomiast producenci rolni, u których straty spowodowane tegoroczną suszą poniżej 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym a powyżej 30% średniej rocznej produkcji roślinnej- w wysokości co najmniej 30% i mniej niż 70% poszczególnych upraw, winni zgłosić się także do Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji w Turku, ul. Komunalna 2, w terminie od 26 września do 17 października 2018r.

Ponadto informuje się, iż protokoły z oszacowania zakresu i wysokości szkód w których straty wystąpiły powyżej 30% średniej rocznej produkcji w gospodarstwie rolnym zostały przesłane do Wojewody Wielkopolskiego w dniu 29 sierpnia br celem dokonania weryfikacji i podpisu przez Wojewodę. W/w protokoły do dnia dzisiejszego nie zostały zwrócone do Urzędu Gminy. O otrzymaniu przez Urząd Gminy podpisanych protokołów niezwłocznie Państwa poinformujemy.