wtorek, 18 grudnia 2018r. Imienieny Gracjana i Bogusława

Strona główna separator separator separator HIV MOŻE DOTYCZYĆ KAŻDEGO!!!

HIV MOŻE DOTYCZYĆ KAŻDEGO!!!

Krajowe Centrum ds. AIDS zachęca do odwiedzenia punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD) gdzie przez cały rok można BEZPŁATNIE, ANONIMOWO I BEZ SKIEROWANIA wykonać test w kierunku HIV. W tym roku jesienna edycja Europejskiego Tygodnia Testowania odbywa się od 23 do 30 listopada i bezpośrednio poprzedza datę 1  grudnia – który ustanowiony jest Światowym Dniem AIDS. Głównym celem wydarzenia jest umożliwienie jak największej liczbie osób wykonania testu diagnostycznego w kierunku HIV. W tym szczególnym czasie niektóre punkty konsultacyjno-diagnostyczne specjalnie wydłużyły swoje godziny pracy.

Punkty zlokalizowane są w 26 miastach w Polsce. Informacje o godzinach pracy PKD w ramach Europejskiego Tygodnia Testowania w poszczególnych miastach w Polsce można znaleźć na stronie internetowej: https://aids.gov.pl/pkd/

Zachęcamy wszystkich do wykonaniatestu – cała procedura nie jest ani bolesna, ani skomplikowana. Każdorazowo wykonanie badania poprzedza rozmowa z certyfikowanym doradcą, który w sposób nieoceniający i poufny przeprowadza wywiad oraz odpowiada na wszystkie pojawiające się w tym czasie pytania. Następnie pielęgniarka pobiera niewielką ilość krwi. Wynik testu można odebrać wyłącznie osobiście w punkcie – na podstawie wcześniej ustalonego hasła. Wydawane one są podczas drugiej rozmowy z doradcą, który szczegółowo omawia każdy wynik.

PAMIĘTAJMY, ŻE HIV MOŻE DOTYCZYĆ KAŻDEGO!!!