wtorek, 18 grudnia 2018r. Imienieny Gracjana i Bogusława

Strona główna separator separator separator Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Zapobiegamy Pożarom”

Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Zapobiegamy Pożarom”

Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem

„Zapobiegamy Pożarom”

I. ORGANIZATOR:

- Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kawęczynie

- Komisja ds.  Młodzieży ZOG ZOSP RP w Kawęczynie

II. TEMAT:

Tematem Konkursu jest:

• udział strażaków w likwidacji pożarów,
  • udział strażaków w akcjach ratownictwa drogowego i wodnego,
  • wykonywanie zadań związanych z ratownictwem ekologicznym i medycznym,
  • zwalczanie klęsk żywiołowych i zagrożeń ekologicznych,
  • udział w zawodach sportowo - pożarniczych,
  • historia pożarnictwa, działalność prewencyjna, kulturalna oraz inne formy aktywności       i społecznego zaangażowania.

III. CEL KONKURSU:

Gminny konkurs plastyczny pod hasłem „Zapobiegamy Pożarom”  ma na celu zainteresowanie dzieci, młodzież i twórców nieprofesjonalnych tradycją i życiem strażackich środowisk, upowszechnianie oraz utrwalaniu zasad przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, a także przybliżeniu humanitarnej służby pożarniczej, którą z oddaniem pełnią strażacy dla nas wszystkich. Rozwijanie i pobudzanie twórczości plastycznej dzieci i młodzieży. Wyrobienie świadomego stosunku do problematyki ekologicznej środowiska w dzisiejszym świecie.

IV. ZASADY PRZEPROWADZENIA KONKURSU

1. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół a także osób dorosłych (twórców amatorów) zamieszkujących teren Gminy Kawęczyn.

2. Przedmiotem Konkursu są prace w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki, tkactwa, rzeźby, metaloplastyki.

3. Prace zostaną ocenione w następujących kategoriach wiekowych:

-        I grupa         - przedszkola

-        II grupa        - dzieci z klas I – III SP

-        III grupa      - dzieci z klas IV – VI SP

-        IV grupa      - dzieci z klas VII, VIII SP i III Gimnazjum

-        V grupa        - uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

-        VI grupa      - osoby dorosłe /plastycy - amatorzy/

4. Każda placówka uczestnicząca w Konkursie po wstępnej weryfikacji prac we własnym zakresie może nadesłać /dostarczyć/ organizatorowi konkursu prace w ilości:

- Organizator eliminacji środowiskowych /Przedszkole w Kowalach Pańskich/Oddziały Przedszkolne w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy/ może przesłać na szczebel gminny od 1 do 6 prac w I grupie wiekowej.

- Organizator eliminacji środowiskowych /SP Skarżyn; SP Kawęczyn; SP Kowale Pańskie;
SP Tokary/ może przesłać na szczebel gminny od 1 do 3 prac w każdej z 3 (II, III, IV) grup wiekowych.

5. Uczestnik konkursu z grupy V i VI dostarcza prace bezpośrednio do Muzeum Miasta Turku
im. Józefa Mehoffera w Turku, Plac Wojska Polskiego 1 lub do Urzędu Gminy w Kawęczynie (punkt informacyjny). Prace z grupy V i VI bezpośrednio biorą udział w eliminacjach powiatowych.

6. Wszystkie prace na odwrocie muszą być opatrzone /czytelnie/ metryczką (załącznik nr 1):

Imię i nazwisko autora, rok urodzenia, dokładny adres zamieszkania z kodem pocztowym, nazwa  i adres placówki, dokładny adres, tytuł pracy, technika wykonania, imię i nazwisko nauczyciela/ instruktora nadzorującego wykonanie pracy.

PRACE, KTÓRE BĘDĄ WYKONANE NIEZGODNIE Z REGULAMINEM NIE BĘDĄ OCENIANE.

6. Format prac dowolny. Dopuszczalne są prace wykonane techniką mieszaną lub prace przestrzenne.

7. Prace należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do 21-12-2018 r. (piątek) godz. 15:00

Pokój nr 19

8. Prace powinny być dostarczone w opakowaniu wykluczającym zniszczenie. Organizator nie odpowiada za uszkodzenia powstałe w czasie przesyłki-transportu.

V. JURY

Oceny gminnej dokona Komisja powołana przez organizatorów.

Za główne kryterium oceny prac przyjmuje się poziom artystyczny oraz technikę zgodną  z regulaminem.

Podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego nastąpi na etapie gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, o miejscu i dacie podsumowania poinformujemy odpowiednio wcześniej. Werdykt komisji jest ostateczny. Zwycięskie prace w grupach od I do IV zostaną przekazane do konkursu powiatowego.

VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Wszystkie prace przechodzą na własność organizatorów.

Autor zobowiązany jest do odpowiedniego zabezpieczenia pracy. Prace złej jakości, zrolowane bądź zniszczone będą wykluczone z konkursu.

Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji prac w materiałach reklamowych  i publikacjach związanych z konkursem z zaznaczeniem nazwiska autora.

W sprawach nie rozstrzygniętych niniejszym regulaminem decyzje podejmuje Prezydium Komisji ds. Młodzieży ZOG ZOSP RP w Kawęczynie.

Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących Konkursu udziela:

Marcin Mazurek

Vice Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ds. Młodzieży

Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kawęczynie

tel. 726 – 460 - 552 themazur89@gmail.com

Metryczka do opisu pracy

Gorąco zapraszamy do udziału w konkursie!!!