poniedziałek, 01 czerwca 2020r. Imienieny Jakuba i Konrada
pl en de
Gmina z wielkimi perspektywami

AKTUALNOŚCI

Strona główna separator separator separator Apel Krajowej Izby Kominiarzy

Apel Krajowej Izby Kominiarzy

Ochłodzenie, jakie nastąpiło wraz z nastaniem kalendarzowej jesieni skłoniło wielu właścicieli domów do uruchomienia ogrzewania. Część budynków nadal ogrzewana jest piecami na paliwa stałe, a to oznacza, że w procesie spalania do przewodów kominowych oprócz dymu trafia też sadza. Prezes Krajowej Izby Kominiarzy zwrócił się z apelem do właścicieli i zarządców budynków. Czytamy w nim m.in.:

„Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców. Państwowa Straż Pożarna każdego roku odnotowuje kilkanaście tysięcy pożarów, spowodowanych wadami lub nieprawidłową eksploatacją urządzeń ogrzewczych.” W komunikacie znalazło się również następujące przypomnienie:

„Kominy: instalację dymową, spalinową oraz wentylacyjną należy poddawać okresowej kontroli oraz czyszczeniu przez uprawnionego kominiarza. Profesjonalna kontrola kominiarska to nie tylko formalność, lecz główna zasada bezpieczeństwa, zapobiega zaczadzeniom, pożarom, spełniając jeden z podstawowych warunków ubezpieczenia domu”.

W załączeniu – cały komunikat

Inwestycje 2019

POZYSKANO NA INWESTYCJE 779 797,18 zł WARTOŚC INWESTYCJI 3 499 987,10 zł
Zobacz mapę inwestycji

Nagrody

Partnerzy

Urząd Gminy w Kawęczynie

Lokalizacja Kawęczyn 48
62-704 Kawęczyn
Godziny urzędowania PON-PT: 7.30 - 15.30
Telefon i faks tel. (+48) 63 288 59 10
faks (+48) 63 288 59 40
Adres email ugkaweczyn@kaweczyn.pl